Witam na moim blogu

Data: 14 marca 2013

l

Opublikowane przez: Adam Zaborski

Witam na moim blogu.

Co oczywiste tematyka blogu związana będzie z prawem w różnych jego aspektach. Spróbuję w nim poruszyć od strony praktycznej ciekawe tematy i zagadnienia z różnych dziedzin prawa, w tym zwłaszcza prawa karnego, jako materii, z którą w szczególności związana jest moja praca zawodowa.  Postaram się w jasny i zrozumiały sposób  przedstawić problematykę różnego rodzaju przestępstw, a także udzielić rad, które mogą być pomocne dla osób zainteresowanych.

Poruszane tematy w miarę rozwoju bloga rozciągać się też będą na prawo cywilne, w tym także prawo rodzinne i gospodarcze, w różnych jego aspektach.

 

Jedna, bardzo ważna uwaga:
przedmiotowy blog powstał po to, żebyście wszyscy Państwo mogli – bez jakiejkolwiek różnicy i wyjątków – uzyskać niezbędną i podstawową wiedzę w danych sprawach. Podkreślam – podstawową – albowiem odpowiedzi na Państwa zapytania na tym blogu – z oczywistych względów – nigdy nie będą stanowiły swoistej i kompleksowej porady prawnej. Przedstawione przez Państwa informacje zazwyczaj nie są wystarczające do oceny danej sytuacji. Taką możliwość daje bowiem tylko i wyłącznie indywidualne spotkanie w Kancelarii i co z tym związane – pozyskanie niezbędnych informacji co do tematu sprawy jak również zapoznanie się z aktami sprawy. To z kolei pozwoli na podjęcie skutecznej obrony, względnie reprezentacji w danej  sprawie.
Z nabytego przeze mnie doświadczenia zawodowego oraz z praktyki procesowej wynika, że osoba reprezentowana przez obrońcę/pełnomocnika czuje się bezpieczniej a przede wszystkim, ma możliwość uniknięcia negatywnych skutków wynikających z niepełnej jednak wiedzy i braku doświadczenia. Wpływ na to ma niewątpliwie skomplikowany system obowiązujących w Naszym kraju norm prawnych, który w przeważającej ilości przypadków jest dla zwykłego obywatela niezrozumiały i częstokroć nieczytelny. W swojej pracy zawodowej walczę bezwzględnie o interesy Klienta ,uznając, że każdy z Nas jest równy wobec prawa, zaś osoby nie mogące (z różnych przecież względów) uzyskać pomocy profesjonalisty, winny taką pomoc bezwzględnie uzyskać od Państwa i to za darmo!!!
Pamiętaj więc zawsze o tym, że w każdej sytuacji  i w każdej chwili możesz poprosić organ procesowy o ustanowienie dla Ciebie obrońcy lub pełnomocnika procesowego z urzędu w celu ochrony/obrony swoich praw. Stanie się tak oczywiście w sytuacji, gdy wykażesz dostatecznie, że nie stać Cię na opłacenie takiej osoby z własnych środków.
Reasumując, to zatem, jak potoczy się Twoje postępowanie sądowe, a co za tym idzie, jak wyglądać będzie Twoja przyszła sytuacja procesowa i co najważniejsze – Twoje przyszłe życie, zależeć będzie wyłącznie od Ciebie i podjętych przez Ciebie decyzji, starań oraz złożonych wniosków. Nikt nie będzie przecież postrzegał Ciebie, jako osobę nie znającą swoich praw i obowiązków, skoro zostałeś/aś o tym pouczony/a (jest to bezwzględnym obowiązkiem organów sprawiedliwości). W tym stanie rzeczy, w sposób idealny znajduje zastosowanie łacińska paremia wybrzmiewająca w następującym tonie: ,,ignorantia iuris nocet” czyli ,,nieznajomość prawa szkodzi”
Wszystkim odwiedzającym mojego bloga oraz stronę internetową służę dobrą radą.
Zapraszam zatem do przeglądania bloga i jednocześnie zachęcam do komentowania umieszczanych w nim wpisów, a także  zadawania pytań, na które postaram się odpowiedzieć.
Adwokat Adam Zaborski

Blog ma charakter wyłącznie edukacyjny i zawiera treści jedynie o charakterze ogólnym, w których mogą zdarzyć się omyłki i pominięcia.

Artykuły na blogu są aktualne w dacie ich publikacji, zaś w późniejszym czasie mogą nie odzwierciedlać stanu stale zmieniających się przepisów prawa.

Autor bloga nie bierze odpowiedzialności za jakąkolwiek szkodę, która została wyrządzona w związku zastosowaniem lub niezastosowaniem się do przekazanej na blogu treści.

Jeśli chcesz uzyskać poradę prawną – skontaktuj się ze mną poprzez formularz, mail bądź telefonicznie.

Opublikowane przez Adam Zaborski

Nazywam się Adam Zaborski, jestem adwokatem. Byłem doktorantem studiów doktoranckich z prawa karnego prowadzonych pod kierunkiem Sędziego Sądu Najwyższego prof. zw. dr hab. Jacka Sobczaka. Więcej….

Zadzwoń i umów się
na spotkanie:

+48 500 427 274


UWAGA: Nie udzielamy porad prawnych
przez telefon.

Zobacz także

Komentarze

2 komentarze

 1. Panie Adamie w Wigilię zostałam zatrzymana przez policją na drodze osiedlowej
  gdzie przejechałam do sklepu ok.150m.a jak zmierzyłam tę odległość krokami to 260 kroków nie wiem co mi odbiło to były moje urodziny i z rodziną i ze znajomymi wypiłam wino i piwo. Obok mojego bloku zatrzymała mnie policja bo nie miałam włączonych świateł a była około 18 godzina. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że miałam 0,78 mg. Auto zostało na parkingu przed blokiem a mnie policja zabrała na komisariat. Tam również poddano mnie badaniu i miałam tyle samo. Poradzono mi abym poddała się dobrowolnej karze i odwieziono mnie do domu. Na policję stawiłam się 27.01.2014 zgodnie z zaleceniem policji i tam po przesłuchaniu mnie i opowiedzeniem całej zaistniałej sytuacji ponownie pod podpowiedzią policji poddałam się dobrowolnej karze. Policjantka zadzwoniła do jakiegoś prokuratora i On telefonicznie zdecydował 2 lata pozbawienia prawa jazdy i 2200 zł. kary pieniężnej. Po otrzymaniu korespondencji iż zostanie prowadzone postępowanie karne, napisałam do prokuratury prośbę. Opisałam całą sytuację, napisałam, że zdażyło mi się to po raz pierwszy w życiu bo to najszczersza prawda, że prawo jazdy mam od 27 lat
  nigdy nie miałam najmniejszej kolizji, żadnych wykroczeń .Dzisiaj dostałam zawiadomienie od Prokuratury o przesłaniu aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego.
  Proszę mi poradzić jak mam dalej postępować? Bo jak żyć z tym wstydem to już wiem.
  Zrozpaczona ! Pana rady są takie konkretne .

  Odpowiedz
 2. Witam.Moje pytanie dotyczy zatarcia wyroku .W lipcu 2011 zostałem skazany na grzywnę oraz rok zakazu jazdy rowerem po pechowym dla mnie powrocie rowerem z urodzin ciotki mieszkającej 100 m ode mnie.Chciałbym założyć teraz firmę transportową ale o ile się orientuję nie mogę tego uczynić gdyż jestem karany.Kiedy ulegnie zatarciu wyrok a może jest możliwość rozpoczęcia działalności.
  Dziękuję za odpowiedz.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *